Ковачица (Албанија)

From Википедија
(Redirected from Ковачица)
Jump to navigation Jump to search
Ковачица
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Ковачица — село во Албанија. Селото се наоѓа во Општина Макеларе на областа Дебар, источна Албанија.

Историја[edit | edit source]

Географија[edit | edit source]

Демографија[edit | edit source]

Култура[edit | edit source]

Личности[edit | edit source]

Поврзано[edit | edit source]

Наводи[edit | edit source]

Надворешни врски[edit | edit source]