Иван Чупиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Иван Чупиќ
Ivan Cupic 03.jpg
Лични податоци
Роден(а) 27 март 1986 (1986-03-27) (37 г.)
Метковиќ, Хрватска
Националност Croatian
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001780000001,78 м
Позиција десно крило
Клупски податоци
Тековен клуб РК Вардар
Број 27

Иван Чупиќ (роден на 27 март 1986 во Метковиќ) — хрватски ракометар кој настапува за РК Вардар и Ракометнтаа репрезентација на Хрватска.