Прејди на содржината

Худи Лог

Од Википедија — слободната енциклопедија
Худи Лог
Hudi Log
Поглед на Худи Лог
Худи Лог is located in Slovenia
Худи Лог
Худи Лог
Местоположба во Словенија.
Координати: 45°50′28″N 13°36′31.8″E / 45.84111° СГШ; 13.608833° ИГД / 45.84111; 13.608833
Држава Словенија
Традиционален регионПриморска
Статистички регионГорички
ОпштинаМирен-Костањевица
Површина
 • Вкупна1,18 км2 (0,46 ми2)
Надм. вис.&10000000000000210000000210 м
Население (2020)
 • Вкупно30
 • Густина25/км2 (66/ми2)
Час. појасUTC+1
Пошт. бр.5296

Худи Лог (словенечки: Hudi Log) — населба во Општина Мирен-Костањевица во западна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Приморска. Населбата сега е вклучена во Горичкиот статистички регион.