Фјодор Кудрјашов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Фјодор Кудрјашов
Fkudryash.jpg
Лични податоци
Полно име Фјодор Василевич Кудрјашов
Роден на 5 април 1987 (1987-04-05) (воз. 31 г.)
Роден во Мамакан, Иркутска област, СССР
Висина 1.81
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Спартак Москва
Број 13
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003-2004 ФК Сибирјак Братск 17 (1)
2006- Спартак Москва 36 (0)
2008 ФК Химки (п) 16 (0)
2010 ФК Том Томск (п) 10 (0)
ФК Краснодар (п) 9 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 23 јули 2012.
† Учества (Голови).

Фјодор Кудрјашов (руски: Фёдор Васильевич Кудряшов, роден на 5 април 1987) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Кудрјашов е роден во Мамакан, Иркутска област. Својата професионална кариера ја започнал во 2003 година како играч на ФК Сибирјак Братск. Во сезоната 2006 потпишал за Спартак од Москва, но бил на позајмица во ФК Химки и ФК Том Томск.