Прејди на содржината

Владимир Гранат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Владимир Гранат
Лични податоци
Полно име Владимир Василевич Гранат
Роден на 22 мај 1987(1987-05-22)(37 г.)
Роден во Улан Уде, СССР
Висина  м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Динамо Москва
Број 13
Младинска кариера
Локомотив Улан Уде
FC Zvezda Irkutsk
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004 ФК Ѕвезда Иркутск 5 (0)
2005– ФК Динамо Москва 106 (1)
2006ФК Сибир Новосибирск (п) 7 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 22 јули 2012

Владимир Гранат (руски: Владимир Васильевич Гранат, роден на 22 мај 1987 во Улан Уде) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Динамо Москва.

Гранат својата професионална кариера ја започнал во 2004 година како играч на ФК Ѕвезда Иркутск, и во истиот тим се задржал до 2005 година, кога преминал во ФК Динамо Москва. Во сезоната 2005/2006 година настапувал во ФК Сибир Новосибирск, како позајмен играч.