Треонин

Од Википедија — слободната енциклопедија
L-Threonine
L-Threonin - L-Threonine.svg
L-threonine-3D-sticks2.png
Назнаки
72-19-5 X mark.svgН
EC-број 200-774-1
3Д-модел (Jmol) Слика
PubChem 6288
Својства
Хемиска формула
Моларна маса 0 g mol−1
Дополнителни податоци
Освен ако не е поинаку укажано, податоците се однесуваат на материјалите во нивната стандардна состојба (25 °C, 100 kPa)
Наводи

Треонин е органско соединение.

Наводи[уреди | уреди извор]