Глутамин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Глутамин
Glutamin - Glutamine.svg
L-glutamine-3D-sticks.png
Назнаки
56-85-9 X mark.svgН
Кратенки Gln, Q
ChemSpider 718
Jmol-3D слики Слика
PubChem 738
Својства
Хемиска формула
Моларна маса 0 g mol−1
Освен каде што е поинаку назначено, податоците се однесуваат за материјалите во нивната стандардна состојба (при 25 ° C, 100 kPa)
Наводи

Глутамин е органско соединение.

Наводи[уреди | уреди извор]