Разлика помеѓу преработките на „Јаш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 месец
с
→‎Население: Правописна исправка, replaced: ромиРоми
с (→‎top: Исправка на единица, replaced: 9 км2 → 9 км<sup>2</sup>)
с (→‎Население: Правописна исправка, replaced: ромиРоми)
 
 
== Население ==
Домородните [[Романци]] го сочинуваат поголемиот дел од урбаното население, а од малцинствата се присутни [[ромиРоми]]те. Некогаш во градот живееле и заедници на [[Евреи]]те и [[Ерменци]].
 
== Наводи ==

Прегледник