Разлика помеѓу преработките на „Очилна мечка“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 7 бајти ,  пред 12 години
с
ситно
с (ситно)
с (ситно)
| image_caption = Очилна мечка во зоолошката градина во [[Осака]]
| image_width = 250px
| regnum = [[AnimalЖивотни]]ia
| phylum = [[Chordate|ChordataХордати]]
| classis = [[MammalЦицачи]]ia
| ordo = [[Carnivora]]
| familia = [[Ursidae]]
1.224

уредувања

Прегледник