Разговор за предлошка:Мечки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Прашање[уреди извор]

Зошто промената не се гледа на сите статии кои го имаат овој шаблон ? Vekip8 (разговор) 20:45, 18 ноември 2008 (UTC)

Поради кеш (локален или на страната на серверот). Ако е локален пробај со refresh во твојот прелистувач, ако не оди тоа тогаш е причината сервескиот кеш. Направи боло каква промена на страницата каде што не се појавува промената, зачувај ја промената и шаблонот ќе се прикаже по ново.--brest (разговор) 21:34, 18 ноември 2008 (UTC)