Разлика помеѓу преработките на „Михал Палута“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, = Универзален → = универзален)
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
 
}}
 
'''Михал Палута''' ({{lang-pl|Michał Paluta}}; р. {{роден|4|октомври|1995}}) — [[Полска|полски]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за професионалната континентална екипа {{ct|CCC}}.<ref>{{citeнаведени newsвести|url=http://www.cyclingnews.com/news/sagans-announce-birth-of-baby-boy-news-shorts/|title= Sagans announce birth of baby boy|work=Cyclingnews.com|publisher=Immediate Media Company|date=25 октомври 2017|accessdate=7 јануари 2018}}</ref>
 
== Достигнувања ==

Прегледник