Разлика помеѓу преработките на „Ресул Шабани“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 61 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| родено-име = Ресул Шабани
| роден-дата = {{роден на|14|октомври|1944}}
| роден-место = [[Калишта]], {{роден во|струшко|Република Македонија|МакедонијаСтрушко}}
| починал-дата =
| починал-место =

Прегледник