Разлика помеѓу преработките на „Размножување“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 79.141.124.158 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* Полово размножување со [[конјугација]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Размножување| ]]
[[Категорија:Биолошки процеси]]

Прегледник