12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 133 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1921]] 
|[[Сократ Маркилов]] — македонски борец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]] 
|[[Гинка Загорчева]] — бугарска [[атлетичар]]ка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1961]] 

Прегледник