Разлика помеѓу преработките на „Јероним Бос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 58 бајти ,  пред 7 години
с
== Надворешни врски ==
{{ризница|Hieronymus Bosch}}
{{Wikisource1911Enc|Bosch, Jerom|Хиеронимус Бос}}
* [http://www.boschbruegel.com Бос-Бројгелово друштво] {{en}}
* [http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/bosch/ Галерија на дела од Бос] на ibiblio {{en}}
* [http://www.boschuniverse.org//index.cfm? Босов универзум] {{en}}
* [http://www.hieronymus-bosch.org www.Hieronymus-Bosch.org] - 188 дела од Хиеронимус Бос {{en}}
 
 
{{нормативна контрола|VIAF=76401424}}
 
{{Лични податоци
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бос, Хиеронимус}}
 
[[Категорија:Родени во 1450-тите]]
[[Категорија:Починати во 1516 година]]
[[Категорија:Холандски сликари]]
[[Категорија:Ранофламански сликари]]
[[Категорија:Ренесансни сликари]]
[[Категорија:Родени во 1450-тите]]
[[Категорија:Починати во 1516 година]]
[[Категорија:Луѓе од Хертогенбос]]
 
{{link FA|hu}}

Прегледник