Прејди на содржината

12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1748]] 
|[[Антоан Лоран де Жисје]], француски ботаничар, [[биолошка калсификацијакласификација|класификатор]] на [[цветни растенија|цветните растенија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1823]]