Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[570]] 
|Во околината на [[Мека]] (денешна [[Саудиска Арабија]]) роден е врховниот пророк во [[Ислам]]от и политички лидерводач [[Мухамед]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1484]] 
|valign="top" align="right"|[[1577]] 
|[[Кристијан IV од Данска|Кристијан IV ]], дански крал.
|-
|valign="top" align="right"|[[1748]] 
|[[Антоан Лоран де Жисје]], француски ботаничар, [[биолошка калсификација|класификатор]] на [[цветни растенија|цветните растенија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1823]] 

Прегледник