Разлика помеѓу преработките на „Југоисточен Регион“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 142 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
== Општини ==
[[Податотека:Map of the municipalities of the Southeastern Statistical Region.svg|thumb|450px400px|Карта на општините.|right]]
Во овој регион има 10 општини, и тоа:
 
 
== Демографија ==
[[File:Ethnic groups in the Southeastern Region of Macedonia.svg|thumb|400px|right|Демографска карта на регионот.]]
=== Население ===
Моментално оваа област има 171.416 жители.

Прегледник