Податотека:Seal of the President of the United States.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 2.424 × 2.425 пиксели, големина: 165 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Датум
Извор Extracted from the title page of PDF document at http://www.whitehouse.gov/nsc/nss.pdf
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Display of any likeness of the US Presidential Seal is restricted by US Federal law under 18 USC 713; however, use in encyclopedias "incident to a description or history of seals, coats of arms, heraldry, or the Presidency or Vice Presidency" is allowed under Executive Order 11649.

SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape, or something else.
Gnome-mime-application-x-font-ttf.svg
This SVG seal uses the path text method.


PD-icon.svg
Оваа слика е направена од лице вработено во Извршната служба на Претседателот на САД, направено во рамките на неговите службени должности. Како дело на сојузната влада на САД, сликава е во јавна сопственост.

Deutsch | English | español | فارسی | français | galego | עברית | italiano | 日本語 | 한국어 | മലയാളം | Nederlands | português | русский | sicilianu | slovenščina | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Seal of the President of the United States.svg
PD-icon.svg
Ова дело е во јавна сопственост бидејќи е објавено во САД во периодот од 1924 до 1977 г и заклучно со неа, без истакнати авторски права. Освен ако авторот has been dead for several years, делото не е во јавна сопственост во земјите што не го применуваат правилото на пократок рок за американски дела: Канада (50 г.с.а.), Кина (50 г.с.а, без Хонгконг и Макао), Германија (70 г.с.а.), Мексико (100 г.с.а.), Швајцарија (70 г.с.а.) и други земји со поединечни договори. Погледајте ја оваа страница за повеќе подробности.

Беларуская | Čeština | Deutsch | English | Español | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | Nederlands | Português | Русский | Slovenščina | ไทย | +/−

Flag of the United States
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:32, 10 март 2019Минијатура на верзијата од 11:32, 10 март 20192.424 × 2.425 (165 КБ)AndreyKvaOptimized.
08:13, 8 февруари 2019Минијатура на верзијата од 08:13, 8 февруари 20192.424 × 2.425 (276 КБ)Mahir256Reverted to version as of 09:29, 6 June 2014 (UTC)
11:29, 6 јуни 2014Минијатура на верзијата од 11:29, 6 јуни 20142.424 × 2.425 (276 КБ)Illegitimate Barristercropping out empty space.
00:00, 4 мај 2011Минијатура на верзијата од 00:00, 4 мај 20112.437 × 2.437 (196 КБ)ClindbergReverted to version as of 06:35, 4 November 2007 -- it is a light blue.
23:53, 3 мај 2011Минијатура на верзијата од 23:53, 3 мај 2011600 × 600 (345 КБ)SsolbergjPart of the coat of arms is blue. This is also shown on images of the actual seal.
08:35, 4 ноември 2007Минијатура на верзијата од 08:35, 4 ноември 20072.437 × 2.437 (196 КБ)Kwj2772{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
13:59, 23 септември 2006Минијатура на верзијата од 13:59, 23 септември 20062.437 × 2.437 (196 КБ)Maddencode improvements
20:51, 28 јуни 2006Минијатура на верзијата од 20:51, 28 јуни 20062.437 × 2.437 (196 КБ)Hautala

Следниве 39 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци