Податотека:Coat of arms of Montenegro.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 537 × 619 пиксели, големина: 132 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Dansk: Montenegros våbenskjold (taget i brug den 13. juli 2004) - RGB farverne og konstruktionsdetajlerne baseret på skabelonen: Våbenskjold (Montenegros regering)
English: Coat of arms of the Republic of Montenegro (adopted on 13 July 2004) - RGB colours and construction details based on the template: Coat of arms (Government of Montenegro)
Українська: Герб Чорногорії (прийнятий 13 липня 2004 року)
Датум
Извор сопствено дело
Автор Vectorized by B1mbo edit by: User:Froztbyte
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Coat-elements-2.pngDialog-warning-yellow.svg
Составот на еден грб е во јавна сопственост во однос на законите за авторски права, и може слободно да се умножува.

Ова се совпаѓа со меѓународната традиционална употреба, и во некои држави тоа е јасно истакнато во рамките на законите за авторски права. Ова не е важечка лиценца сама по себе, бидејќи само информира за јавносопственичкиот карактер на дефинициите (составот) на грбовите. Овој шаблон мора да стои заедно со ознака за авторски права која ќе се однесува на создавањето на дотичната слика!

Имајте предвид:
* Ова важи само за дефинирањето (составот / описот) на грбот. Ликовниот приказ на грбот е уметничко дело, и како такво подлежи на закони за авторски права.
Употреба на ризницата:
* Ве молиме наведете информации за лиценцата на ликовниот приказ на грбот, информации за авторот на сликата, како и изворот, ако сликата не е сопствено дело.
* Извесни состави од поскоро време може да подлежат на авторски права.
Ограничување на употреба - Правно известување:
* Во најголемиот број случаи употребата на грбови подлежи на правни ограничувања, независно од статусот на тука прикажаното. Грбот служи за да го претставува неговиот сопственик. Иако еден грб може слободно да се претставува ликовно, грбот не смее да се присвојува, или пак да се користи на начин кој би поттикнал забуна или предрасуди кон неговиот сопственик.
Dialog-warning.svg
empty

English | español | italiano | македонски | português | shqip | slovenščina | svenska | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:59, 31 мај 2013Минијатура на верзијата од 18:59, 31 мај 2013537 × 619 (132 КБ)ArmyRoarReverted to version as of 15:19, 3 June 2008 BECAUSE IT IS THE ACCURATE ONE
00:38, 11 февруари 2012Минијатура на верзијата од 00:38, 11 февруари 2012537 × 619 (139 КБ)Fry1989reduce size
02:47, 30 ноември 2010Минијатура на верзијата од 02:47, 30 ноември 2010532 × 614 (201 КБ)Fry1989fixes
21:13, 11 октомври 2010Минијатура на верзијата од 21:13, 11 октомври 2010537 × 619 (199 КБ)B1mboKeeping the rest of colours.
20:42, 11 октомври 2010Минијатура на верзијата од 20:42, 11 октомври 2010537 × 619 (192 КБ)B1mboOriginal golden colour used by the government. Changes in drawing were kept
02:10, 11 октомври 2010Минијатура на верзијата од 02:10, 11 октомври 2010537 × 619 (237 КБ)Ssolbergjbrighter colours, correct colours for pearls, claws etc.
17:19, 3 јуни 2008Минијатура на верзијата од 17:19, 3 јуни 2008537 × 619 (132 КБ)Froztbyte{{Information |Description= {{da|Montenegros våbenskjold (taget i brug den 13. juli 2004) - RGB farverne og konstruktionsdetajlerne baseret på skabelonen: [http://www.vlada.cg.yu/img/1095339371.jpg Våbenskjold (Montenegros regering)]
21:55, 2 јануари 2006Минијатура на верзијата од 21:55, 2 јануари 2006527 × 607 (205 КБ)B1mboCoat of arms of Montenegro. Vectorization based in the model of [http://www.vlada.cg.yu/img/1095339371.jpg Government of Montenegro]. Category:Coats of arms of Montenegro Category:SVG coats of arms

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци