Тврдина Бихор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Бихор
Општи податоци
ГрадБеране
ЗемјаЦрна Гора


Тврдината Бихор се наоѓа во близина на градот Беране, Црна Гора. Денеска од некогашната тврдина ги има само нејзините темели.