Тврдина Ком

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Ком
Општи податоци
ГрадСкадарското езеро
ЗемјаЦрна Гора


Тврдината Ком се наоѓа во Скадарското езеро, Црна Гора. Тврдината била изградена во 15 век од страна на династија Црноевиќ.