Соко Град (штитарски)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Соко Град
Општи податоци
ГрадШтитар
ЗемјаЦрна Гора
Положба на тврдината Соко (штитарски) во Горна Зета

Тврдината Соко Град се наоѓа во близина на селото Штитар, Црна Гора.