Прејди на содржината

Мејкинг оф (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Мејкинг оф“
Податотека:Мејкинг оф.jpg
РежисерКузман Кузмановски
ПродуцентКузман Кузмановски
Главни улогиВладо Дојчиновски
Александар Микиќ
Александра Павлова
Ванчо Петрушевски
Катина Иванова
Дубравка Киселички
Лазе Манасковски
Љупчо Бојковски
Премиера2018
Времетраење114 мин
ЗемјаМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

Мејкинг оф — филм од 2018 година во режија и сценарио на Кузман Кузмановски. Главните улоги во филмот ги играат Владо Дојчиновски, Александар Микиќ, Александра Павлова и Ванчо Петрушевски.[1]

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Владо Дојчиновски Гратисот
Александар Микиќ Продуцентот
Александра Павлова Соња
Ванчо Петрушевски
Катина Иванова
Љупчо Бојковски Полицаец 2
Дубравка Киселички
Лазе Манасковски Полицаец 1
Мартин Минговски
Снежана Киселичка
Пируника Киселички
Ивана Трајчевска
Хана Менсон

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]