Мененг (округ)

Координати: 0°32′53″S 166°56′22″E / 0.54806° ЈГШ; 166.93944° ИГД / -0.54806; 166.93944
Од Википедија — слободната енциклопедија

Мененг е округ во Науру и е дел од изборната единица Мененг.

Географија и каракетристики[уреди | уреди извор]

Округот има површина од 3.1 километар квадратен со население од 1.400 жители.


0°32′53″S 166°56′22″E / 0.54806° ЈГШ; 166.93944° ИГД / -0.54806; 166.93944