Денигомоду (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Населба во Денигомоду.

Денигомоду е округ во Науру во западниот дел од островот. Овој округ е дел од изборната единица Убениде.

Позначајни личности[уреди | уреди извор]Координати: 0°31′25″S 166°54′52″E / 0.52361° S; 166.91444° E / -0.52361; 166.91444