Изборна единица Мененг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изборната единица Мененг е една од осумте изборни единици на Науру. Од оваа единица двајца пратеници се испраќаат во парламентот на Науру во Јарен.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 0°33′0″S 166°57′0″E / 0.55000° S; 166.95000° E / -0.55000; 166.95000