Категорија:МСЗП-Категорија III

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Заштитени подрачја заведени како МСЗП-Категорија III (Споменик на природата) од Светскиот сојуз за заштита на природата (МСЗП или IUCN).

Страници во категоријата „МСЗП-Категорија III“

Прикажани се 7 од вкупно 7 страници во категоријата.