Виторија-Гастеис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Улица во Виторија-Гастеис

Виторија-Гастеис — општина која се наоѓа во покраината Алава, во од автономната заедница Баскија. Според податоци од 2018 година, Амурио има 249,176 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт