Ируња де Ока/Ируња Ока

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква во рушевини

Ируња де Ока/Ируња Ока — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.