Алегрија-Дуланци

Од Википедија — слободната енциклопедија

Алегрија-Дуланци (шпански: Alegría, баскиски: Dulantzi) — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија. Има површина од 19,95 км2, и население од 2,887 (2018)[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт