Араја-Маесту

Од Википедија — слободната енциклопедија
Араја-Маесту

Араија-Маецу — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија. Според податоци од 2018 година, Араја-Маесту има 717 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт