Рибера Баха/Ерибера Беитија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Административна зграда во Рибера Баха

Рибера Баха/Ерибера Беитија — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија. Според податоци од 2018 година, Амурио има 1,374 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт