Арциниега

Координати: 43°07′N 3°08′W / 43.117° СГШ; 3.133° ЗГД / 43.117; -3.133
Од Википедија — слободната енциклопедија
Градско собрание на Арциниега
Градско собрание на Арциниега

Арциниега — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.

43°07′N 3°08′W / 43.117° СГШ; 3.133° ЗГД / 43.117; -3.133