Рибера Алта/Ериберагоитија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон општинската зграда

Рибера Алта/Ериберагоитија — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.