Харана/Ваље де Арана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон општинската зграда

Харана/Ваље де Арана — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.