Лапуебла де Лабарка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон општинската зграда

Лапуебла де Лабарка — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија. Според податоци од 2018 година, Лапуебла де Лабарка има 857 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт