Еренчун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Црквата „Свети Андреј“

Еренчун[1] (баскиски: Erentxun, шпански: Erenchun) — село во општината Ирураис-Гауна во покраината Алава од автономната заедница Баскија, Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (на баскиски and шпански) Agreement of the Erentxun Administrative Board, by which "Erentxun" is approved as the official name of the town[мртва врска], Álava/Araba Official Gazette, 2007-02-14.