Бањос де Ебро/Мањуета

Од Википедија — слободната енциклопедија
Црквата во Бањос де Ебро

Бањос де Ебро/Мањуета — општина по течението на реката Ебро во покраината Алава, во од автономната заедница Баскија. Според податоци од 2018 година, Амурио има 286 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт