Ојон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон црквата

Ојон — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија. Според податоци од 2018 година, Ојон има 3,368 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт