Голем Радобил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Голем Радобил
Голем Радобил се наоѓа во Македонија
Голем Радобил (Македонија)
Координати 41°22′42″ СГШ 21°48′24″ ИГД / 
Регион Раец
Општина Coat of arms of Prilep Municipality.svg Општина Прилеп
Население 107 жит.
Flag of Macedonia.svg Портал „Македонија“


Голем Радобил е село во Општина Прилеп.Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Администрација и политика[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]