Шаховска олимпијада 2018

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

43. шаховска олимпијада организирана од ФИДЕ, која ќе содржи натпреварувања во машка[а] и женска конкуренција, како и неколку настани кои ќе бидат одржани со цел да се промовира играта ќе се одржи во 2018 во Батуми, Грузија.

Белешки[уреди | уреди извор]

  • а Иако обично се нарекува „машка група“, впрочем може да учествуваат и мажи и жени.

Поврзано[уреди | уреди извор]