Шаховска олимпијада 2014

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

41. шаховска олимпијада организирана од ФИДЕ, која содржеше натпреварувања во машка[а] и женска конкуренција, како и неколку настани кои што беа одржани со цел да се промовира играта се одржа во 2014 во Тромзо, Норвешка.

Белешки[уреди | уреди извор]

  • а Иако обично се нарекува „машка група“, впрочем може да учествуваат и мажи и жени.

Поврзано[уреди | уреди извор]