Тврдина Јајце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Тврдина Јајце
Jajce Total View.jpg
Општи податоци
Земја Босна и Херцеговина


Тврдината Јајце се наоѓа во градот Јајце, Босна и Херцеговина.