Ходидџед

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ходидџед
Општи податоци
ЗемјаБосна и Херцеговина


Ходидџед е тврдина која се наоѓа во Босна и Херцеговина.

Остатоци од австроунгарски бункер на возвишеие на Градац, каде бил Ходидџед