Врноградска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Врноградска тврдина
Vrnograc Castle, Bosnia-Herzegovina.JPG
Општи податоци
Земја Босна и Херцеговина

Врноградската тврдина се наоѓа во Босна и Херцеговина.