Тврдина Велика Кладуша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Тврдина Велика Кладуша
Velika Kladusa, Bosnia-Herzegovina, Castle.JPG
Општи податоци
Земја Босна и Херцеговина


Тврдината Велика Кладуша се наоѓа во Босна и Херцеговина.