Разлика помеѓу преработките на „Влада на Македонија од 2006“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
*[[Глигор Ташковиќ]] ([[ВМРО-ДПМНЕ]]) - министер без ресор
 
*[[Имер Селмани]] ([[Демократска партија на Албанците|ДПА]]) - министер за здравство и потпретседател за спроведување на Рамковниот договор
 
*[[Сулејман Рушити]] ([[Демократска партија на Албанците|ДПА]]) - образование и наука
 
*[[Имер Алиу]] ([[Демократска партија на Албанците|ДПА]]) - екологија
 
*[[Имер Селмани]] ([[Демократска партија на Албанците|ДПА]]) - потпретседател за спроведување на Рамковниот договор
 
*[[Аднан Ќахил]] ([[ПДТ]]) - министер без ресор
1.717

уредувања

Прегледник