Храм на Христос Спасителот: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
с (Бот Менува: en:Cathedral of Christ the Saviour)
с (Бот Менува: hu:Megváltó Krisztus-székesegyház)
[[fy:Kristus-Ferlosserkatedraal]]
[[he:קתדרלת ישו המושיע]]
[[hu:Megváltó Krisztus Székesegyház-székesegyház]]
[[ja:救世主ハリストス大聖堂]]
[[ka:მაცხოვრის ტაძარი (მოსკოვი)]]
5.665

уредувања

Прегледник