Разлика помеѓу преработките на „Јан Весели“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 1 месец
Photo changed
с (→‎НБА: Јазично подобрување, replaced: 6 поени → 6 бода, 7 поени → 7 бода)
(Photo changed)
[[Податотека:Jan Veselý 24 Fenerbahçe Basketball Media Day 2018092520210913 (1) (cropped).jpg|мини|Јан Весели]]
'''Јан Весели''' ( {{Lang-cs|Jan Veselý}} ; [[Острава]], [[24 април]] [[1990|1990 година]] ) е [[Чешка|чешки]] [[кошарка]]р . Тој можел да игра на крилна и во [[Центар (кошарка)|центарска позиција]], а во моментов игра за Фенербахче .
 
23

уредувања

Прегледник